Kann Film Festivalının 56 filmlik proqramı açıqlandı

Kann  Film Festivalının 2020-ci il üçün rəsmi proqramı Parisdə jurnalistlərsiz keçirilən mətbuat konfransında təqdim olunub. Bu dəfə əvvəlki illərdən fərqli olaraq nominasiyalar və kateqoriyalar ləğv olunub, sadəcə olaraq 56 filmin adı açıqlanıb. Siyahıda qadın hüquqları ilə bağlı filmlərlə fransız rejissorların filmləri üstünlük təşkil edir.

 Epiloq.az Kann Film Festivalının 56 filmlik siyahısını təqdim edir.

  • The French Dispatch, Wes Anderson (USA)
  • Summer Of 85, François Ozon (France)
  • Mangrove, Steve McQueen (UK)
  • Lovers Rock, Steve McQueen (UK)
  • True Mothers, Naomi Kawase (Japan)
  • Another Round, Thomas Vinterberg (Denmark)
  • Last Words, Jonathan Nossiter (USA)
  • DNA, Maïwenn (Algeria, France)
  • Heaven: To The Land of Happiness, Im Sang-soo (Korea)
  • Peninsula, Yeon Sang-ho (Korea)
  • El Olvido Que Seremos, Fernando Trueba (Spain)
  • In the Dusk, Sharunas Bartas (Lithuania)
  • Home Front, Lucas Belvaux (Belgium)
  • The Real Thing, Koji Fukada (Japan)
  • Souad, Ayten Amin (Egypt)
  • Passion Simple, Danielle Arbid (Lebanon)
  • A Good Man, Marie-Castille Mention Schaar (France)
  • Love Affairs, Emmanuel Mouret (France)
  • John And The Hole, Pascual Sisto (USA)
  • Limbo, Ben Sharrock (UK)
  • Here We Are, Nir Bergman (Isreal) 
  • Red Soil, Farid Bentoumi (France)
  • Sweat, Magnus von Horn (Sweden)
  • Teddy, Ludovic and Zoran Boukherma (France)
  • February, Kamen Kalev (Bulgaria)
  • Ammonite, Francis Lee (UK)
  • Médecin De Nuit, Elie Wajeman (France)
  • Enfant Terrible, Oskar Roehler (Germany)
  • Nadia, Butterfly, Pascal Plante (Canada)
  • Septet: The Story Of Hong Kong, Ann Hui, Sammo Hung, Ringo Lam, Patrick Tam, Johnnie To, Tsui Hark, Yuen Woo-Ping (Hong Kong)
  • Falling, Viggo Mortensen (USA)
  • Pleasure, Ninja Thyberg (Sweden)
  • Slalom, Charlène Favier (France)
  • Casa De Antiguidades, João Paulo Miranda Maria (Brazil)
  • Broken Keys, Jimmy Keyrouz (Lebanon)
  • Ibrahim, Samuel Guesmi (France)
  • Beginning, Déa Kulumbegashvili (Georgia)
  • The Death Of Cinema And My Father Too, Daniel Rosenberg (Isreal)
  • Gagarine – Fanny Liatard, Jérémy Trouilh (France)
  • Spring Blossom, Suzanne Lindon (France)
  • Vaurien, Peter Dourountzis (France)
  • My Best Part, Nicolas Maury (France)
  • Should The Wind Fall, Nora Martirosyan (Armenia)
  • Striding Into The Wind, Wei Shujun (China)
  • The Billion Road, Dieudo Hamadi (Democratic Republic of Congo)
  • The Truffle Hunters, Gregory Kershaw, Michael Dweck (USA)
  • 9 Jours À Raqqa, Xavier De Lauzanne (France)
  • My Donkey, My Lover & I, Caroline Vignal (France)
  • Les Deux Alfred, Bruno Podalydès (France)
  • The Big Hit, Emmanuel Courcol (France)
  • The Speech, Laurent Tirard (France)
  • L’origine Du Monde, Laurent Lafitte (France)
  • Aya And The Witch, Goro Miyazaki (Japan)
  • Flee, Jonas Poher Rasmussen (Denmark)
  • Josep, Aurel (France)
  • Soul, Pete Docter, Kemp Powers (USA)


Mətbuat konfransından görüntülər: